nejlepší české podcasty

Nejlepší české podcasty, které vám opravdu něco předají

Pravděpodobně jste také zaregistrovali obrovský boom podcastů, který už nějakou chvíli trvá. Ze začátku jsem moc nechápala, proč jsou podcasty tak populární. Před nějakou dobou jsem jim ale úplně propadla. 😊

Podcastů je dnes velké množství – ne všechny jsou stejně kvalitní. Pokud hledáte dobré zdroje informací, tak čtěte dál. V tomto článku vám totiž představím 7 svých nejoblíbenějších českých podcastů.

Nejprve ale… Co je to podcast?

Podcasty jsou v podstatě krátké audio nahrávky, které můžete poslouchat kdekoliv a kdykoliv. Většinou mají méně než jednu hodinu, můžete je tedy poslouchat na cestě do práce, nebo do školy.  Existují různé druhy podcastů (lifestyle, cestovatelské, profesní atd.).

Kde podcasty poslouchat?

Já osobně k přehrávání podcastů používám aplikaci Spotify. Můžete ale využít i jiné alternativy – například iTunes nebo SoundCloud (záleží samozřejmě také na daném podcastu).

Proč jsou podcasty tak super?

  • Jsou kvalitním zdrojem informací.
  • Nezatěžují oči – a to se v dnešní době hodí.
  • Můžete je poslouchat kdekoliv a kdykoliv.
  • Umožňují produktivnější využití času (poslech při dojíždění, mytí nádobí, úklidu, běhu, jízdě na kole atd.).

7 nejlepších českých podcastů (dle mého výběru)

Vybrala jsem pro vás 7 svých podcastových oblíbenců. Obecně se dá říct, že mě baví podcasty, které jsou informativní a něčím zajímavé. Zatím jsem nepřišla na chuť lifestylovým a ukecaným formátům… Podle toho také vypadá můj výběr.

1.      Proti proudu

nejlepší české podcasty

Začneme klasikou… Proti proudu patří k těm nejlepším a nejznámějším podcastům v Česku. Jednotlivými epizodami provází vynikající Dan Tržil, který si zve hosty z různých oborů. Všichni jeho hosté patří ke špičkám ve svém oboru a (nečekaně :D) jdou proti proudu.

Za mě je tento český podcast super zdroj motivace a inspirace. Hosté mají vždy co říct a rozhovory jdou do hloubky.

Mé oblíbené díly:

2.      Podcast Deníku N

nejlepší české podcasty

Podcast Studia N každý den přináší krátký přehled těch nejdůležitějších informací. Tento stručný přehled zpráv (většina dílů má kolem 20 minut) je doplněn o sarkastické poznámky Filipa Titlbacha. Za mě je to výborný zdroj informací o současném dění, který je navíc zábavný.

Zajímavé jsou i občasné delší rozhovory. Nenechte si ujít rozhovor s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou.

3.      TEAden by S.

Dalším zdrojem zajímavých informací, které ocením hlavně profesně, je pro mě podcast TEAden by S. Sandra v něm každý týden představuje novinky ze světa marketingu, sociálních sítí, designu a dalších oblastí. Pokud jste rádi v obraze a zajímáte se o současné trendy, určitě si podcast poslechněte.

4.      Moje terapie

Spoustu úžasných podcastů produkuje Rádio Wave. Moje terapie patří k jejich úplné špičce. Nejedná se ale o lehké poslouchání…

Tato podcastová série postupně přibližuje různé podoby terapie skrze příběhy pacientů a jejich terapeutů. Jedná se o lidi s různými psychickými poruchami (deprese, bipolární porucha), kterým terapie pomohla.

Za mě je tento počin důležitý v tom, že bourá tabu a ukazuje důležitost odborné pomoci při psychických potížích.

5.      Svatebky

nejlepší české podcasty

Další můj oblíbený podcast opět pochází z dílny Rádia Wave. Tentokrát je ale o radostnější tematice. Je to taková kvalitní „Reality TV“ v rozhlasovém podání.

Série Svatebky sleduje 5 žen, které se chystají na svou první svatbu. V jednotlivých epizodách se seznámíte s nevěstami, jejich představami o ideálních šatech, plánovaném obřadu atd. Nakonec společně s nimi zažijete i samotné svatby.

Přestože mě plánování svatby (ani svatebních šatů) nikdy nebavilo, podcast mě překvapivě hodně bavil. Každá nevěsta je totiž úplně jiná a svatby tam rozhodně nejsou tradiční. Tento podcast je vlastně taková zajímavá sociální studie.

6.      Proudly Podcast

Proudly Podcast mě jednoduše baví. Jednotlivé epizody jsou krátké (kolem 30 minut) a nabité informacemi. V každém díle je nový host, který předává know-how ze své oblasti. Opět je to skvělý zdroj praktických rad a tipů, každý díl je navíc skvělou dávkou motivace.

Mezi mé oblíbené díly patří:

7.      Nastav dUŠI

Podcast Nastav dUŠI patří k těm novějším, takže zatím je k poslechu jenom pár dílů. Rozhodně ale stojí za vaši pozornost. Rozhovory provází cestovatelka a digitální nomádka Weef.

V jednotlivých dílech zpovídá zajímavé hosty – rozhovory jsou delší a hluboké, zaměřené hlavně na osobní rozvoj. Líbí se mi, že v debatách často dojde i na netradiční témata – pro někoho to ale možná může být moc „ezo“ nebo „alternativní“. Vyzkoušejte sami.

Nejlepší díly:

Tak to byl přehled mých nejoblíbenějších českých podcastů.

Máte i vy své podcastové favority? Budu ráda, když se o ně podělíte v komentářích.

Kvalitních podcastů totiž není nikdy dost. 😊

Sledujte a sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..